Турецкие сериалы

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.

Вы здесь » Турецкие сериалы » Bergüzar Korel / Halit Ergenç » Новости,статьи и интервью(переводы)

Новости,статьи и интервью(переводы)

Сообщений 1 страница 10 из 38

1

Binbir Gece Komşu’da bir ilke imza attı

http://binbirgece.gen.tr/resimler/56-2.jpg

“Binbir Gece”, Yunanistan’da, 6 Haziran’dan itabaren her gün prime time kuşağında yayınlanacak.

Kış sezonu boyunca Selanik’ten yayın yapan Makedonia TV’de gösterilen dizi, o kadar beğenildi ki, yaz sezonunda Yunanistan’ın en büyük iki televizyonundan biri olan Antena’da da gösterilecek. “Binbir Gece”, 6 Haziran’dan itabaren her gün prime time kuşağında (21.00-23.00) yayınlanacak.

Antena TV’nin Halkla İlişkiler Müdürü Dimitra Baka, Makedonia TV’de yayınlandığı dönemde oluşan hayran kitlesinin, Antena gibi büyük bir kanalda ekrana gelince daha da artacağını söyledi. Antena TV yöneticileri, “Binbir Gece” ile daha önce Mega televizyonunda gösterildiğinde 1.5 milyon Yunan’ın izlediği “Yabancı Damat”ın rekorunu zorlayacakları görüşünde. Türkiye’de Kanal D’de gösterilen dizide, Halit Ergenç, Bergüzâr Korel, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci başrolü paylaşmıştı.

0

2

http://www.yukleresim.com/images/16065118731128182710.jpg
“Feraye karakteriyle birlikte ilk kez dişiliğim ortaya çıktı”
“Bitmeyen Şarkı” dizisindeki pavyon şarkıcısı Feraye ile “Binbir Gece”deki rolünü unutturan Bergüzar Korel, eşi Halit Ergenç ile yine aynı projede yer almak istiyor: “Halit o kadar iyi bir partner ki karşısındaki kadın oyuncular her zaman çok şanslı”

Galiba TV dünyasının şu sıralar en popüler çifti Bergüzar Korel ve Halit Ergenç. Korel “Bitmeyen Şarkı” dizisinde canlandırdığı pavyon şarkıcısı Feraye ile göz dolduruyor. Eşi Ergenç ise Kanuni Sultan Süleyman’ın tahtta olduğu dönemi anlatan “Muhteşem Yüzyıl” ile gündemden düşmüyor.
Korel ile olup biteni konuşmak için Bebek’te buluştuk. Her zamanki gibi çok güzeldi ancak biraz fazla zayıflamıştı, oğlu Ali’nin peşinde koştururken farkında olmadan kilo kaybettiğini söyledi. Genç oyuncuyu yakalamışken eşi Ergenç’in başrolde olduğu ve hakkında şiddetli tartışmalar yaşanan “Muhteşem Yüzyıl”a getirilen eleştirileri de sorduk. Bu konuda pek konuşmak istemedi, “Halit bu iş için çok çalıştı. Bence ‘Muhteşem Yüzyıl’ başarılı bir dizi, umarım böyle devam eder” demekle yetindi.

* Şu sıralar oldukça hareketli günler yaşıyor olmalısınız. “Muhteşem Yüzyıl” çok tepki çekti. RTÜK’e şikayetler malum, politikacıların söyledikleri de...
Bu konuyla ilgili fikir beyan etmesi ya da yorumlaması gereken doğru kişinin ben olduğumu düşünmüyorum. Sadece şunu söyleyebilirim; çok inanılan ve üzerinde titizlikle çalışılan bir iş. Güzel bir başarı elde etti. Umarım hep böyle devam eder. Halit bu proje için çok çalıştı. O dönemi anlatan, o karakterle ilgili donelerin bulunduğu kitapları biriktirdi, minik bir kütüphane oluşturdu. Ayrıca okçuluk ve matrak dersi de aldı. Biraz da kilo verdi. Biz mesleki anlamda da birbirini destekleyen bir çiftiz. O bana senaryo seçerken ve rolüme hazırlanırken yardım eder. Ben de ona Kanuni’ye hazırlanırken elimden geldiğince destek oldum.

* Halit Ergenç ile ilişkinizin başladığı günden evlenene kadar çok üzerinize gelindi. Şimdi sular duruldu mu?
Çok kötü bir dönem geçirdik, Halit ile sevgimiz, duygularımız ve gücümüz sınandı. O yaşadıklarımı karabasan görmeye benzetiyorum. Hani rüyanızda kilitlenir kalırsınız, çığlık atmak ister de atamazsınız ya. Aynen öyle. Benim dışımda bir kadın yaratıldı, Bergüzar Korel hiç olmadığı biri gibi gösterildi. Ben de o haberleri okusam o kadından nefret ederim inan ki!

“Her şeyi içime atmanın fayda sağlamayacağını anladım”
* Kendinizi ifade etmeye çalışmadınız mı? Güvendiğiniz bir gazeteciyle konuşabilirdiniz mesela...
Konuşmak istemedim, “En iyi cevap susmaktır” dedim belki de. O dönem hakkımda o haberleri yapan, o sözleri edenleri karşıma alıp konuşmak istedim ama bu kolay olandı. Zaten herkesin istediği ve beklediği oydu. Tanınmış olmak böyle bir özgürlüğü getiriyor evet, ama ben bu özgürlüğü kullanmak istemedim. Çünkü bu özgürlüğün yalan ve kısa ömürlü olduğunu düşünüyorum. Bu dönemden çok şey öğrendim. İnsanlara karşı önyargılı olmamayı, duygularımı ifade etmem gerektiğini, her şeyi içime atmanın bana bir fayda sağlamayacağını öğrendim. Neyse ki şimdi her şey çok güzel çünkü Ali var. 11 aydır hayat artık Halit için de benim için de bambaşka.

“Takıntılı bir anneyim, aklım hep oğlum Ali’de”
* Annelik sizde neler değiştirdi?
Kendimi daha güzel hissediyorum bir kere. Ali’yi güldürmeye çalışırkenki yüzümü aynada görünce şaşırıyorum. İçten gülümseyen, duygularını dilediği gibi ifade eden, mutlu bir kadınım artık. Yalnız biraz takıntılıyım, her dakika aklım Ali’de. Saate bakıyorum, şu an şunu yapıyordur, şuradadır diye aklıma geliyor. Beynim, ruhum, bedenim ikiye bölündü. Bir kısmı Ali’nin yanı başında duruyor sanki.

* Ali nasıl bir bebek?
Çok hareketli ve insan canlısı bir bebek. Eve biri gelsin, giderken arkasından mahzunlaşır... Onun insanlarla iç içe büyümesini istedim. “Dokunmayın, öpmeyin” diyen annelerden olmadım. Doğduğu günden itibaren herkesin kucağına verdim.

* İleride oyuncu olmasını ister misiniz?
Meslek konusunda bir yorum yapamam. Ali’nin karar vermesi gereken bir durum. Biz Halit ile Ali’nin hayatına karışmama kararı aldık. O nasıl isterse öyle yaşar.

* Ünlü aileler çocukları ile birlikte reklamlarda rol alıyor. Size de geliyor mu öyle teklifler?
Geliyor tabii ama geri çeviriyoruz. Ali daha konuş**ıyor, kendi kararlarını veremiyor. Fikrini almadan onu reklamda oynatmak haksızlık olur. İleride “Anne bu ne ya?” derse ne derim? Ali’ye dair kararlı olduğum tek şey okuyacağı okul. Galatasaray Lisesi ya da Papyon gibi bir okulda okusun, abi-kardeş dayanışmasını hissetsin, o kültürle büyüsün istiyorum.

“Halit’le Hırvatistan’da gördüğümüz ilgi müthişti. Dünya starları gibi karşılandık”
* Geçtiğimiz haftalarda eşiniz Halit Ergenç ile Hırvatistan’a gittiniz. Zagrep maceranızı bir de sizden dinleyelim...
“Binbir Gece” Balkanlar’da çok beğeniliyor. Uzun zamandır davet ediyorlardı ama gitme şansı bulamamıştık. Sonunda bir alışveriş merkezinin reklamında oynamak için gittik. Böyle bir ilgi beklemiyorduk. O kadar zarif ve saygılı insanlarla karşılaştık ki. Sizi seviyorlar ama boğmuyorlar. Bir metre uzaktan fotoğraf çekiyorlar, sorgusuz sualsiz kamerayı burnunuza dayamıyorlar. 

* Angelina Jolie-Brad Pitt gibi karşılanmışsınız...
Evet. Dünya starları ülkemizde nasıl karşılanıyorlarsa öyleydi. İlgi müthişti. Angelina Jolie konusunda da şöyle komik bir şey oldu: Bosna Hersek’ten gelen biri “Yakında Bosna’ya gelme ihtimaliniz varmış. Tüm ülke bunu konuşuyor, geçen hafta Angelina Jolie geldi, bu kadar ilgi görmedi” dedi.

* Burada da çok hayranınız var. Orada gördüğünüz ilgiyi buradakiyle kıyasladığınız zaman ne gibi farklar görüyorsunuz?
Orada insanlar sizin için bir şey yapıyorlar ama bunu gözünüze sokmuyorlar. Sizi ezmeden, zarar vermeden seviyorlar. Buradaysa “Halk sizi var etti, halk olmadan bir hiçsiniz” gibi bir algı var. Oysa orada magazin muhabirleri bile iki metreden yakına gelmiyor. Havaalanında valiz bekliyorum, bir kol uzanıyor, elinde ayıcık. Ali’ye ayıcık veriyor. O kadar. “Öpeyim, foto çekeyim” yok. Mesela dönüş yolunda bir kadın yanıma yaklaştı, elinde bir paket: “Sen benim meleğimsin. Bunu sana aldım. Sen de bana cevap yaz lütfen” dedi. Paketi açtım. İçinden melek biblosu, mektup ve 10 avro çıktı. “Bu ne için?” diye sorduğumda anladım ki kadın ona yazacağım mektubun pul parasını koymuş. Zarafete bakar mısın?

* Orada bir reklam filminde oynadınız. Çalışma ortamı açısından bakarsak aradaki farklar nelerdi?
Setler çok daha konforlu. Reklam çekiminde de çok eğlendik, güzel bir senaryoydu ama ne yazık ki ülkemizde birçok konuda olduğu gibi yine yalan yanlış yorumlar yapıldı. “Bergüzar Halit’i kıskandı ama 300 bin avroyu da cebine attı” dediler. Ortada ne bir kıskançlık var ne de öyle bir para.

* Bosna-Hersek Sosyal Demokrat Parti üyeleri sizi Urla’da ziyaret ettiler ve başkan yardımcısı bu yüzden partiden ihraç edildi. Bu olaydan sonra kendisiyle iletişime geçtiniz mi?
Hayır geçmedim. İzmir’de sette Hırvatistan’dan gelen gazetecilerle röportaj yaptığım sırada geldiler ve röportaj yapmak istediler. Ben de belli bir sırayla ilerlediğimizi, kimseye haksızlık etmek istemediğimi belirtim. Anlayışla karşılayıp hatıra fotoğrafı çektirip gittiler. Devamında yaşanan olayları sizler gibi gazetelerden okudum.

“Domuz gibi bakıyor’ sözünün sebebi, o günlerde çok acı çekiyor olmamdı”
Şehrazat’ı canlandırdığım dönem o kadar üzerime gelindi ki. Duygularımı saklayacağım, açık vermeyeceğim, güçlü olacağım diye çok kasıldım ve bu rolüme yansıdı. “Bergüzar Korel domuz gibi bakıyor” sözünün nedeni de bu.
O zamanlar o kadar acı çekiyordum ki savunma mekanizması olarak insanlara domuz gibi bakıyordum. O lafı söyleyen beyle (Yalçın Küçük) sonra bir yemekte karşılaştık. Bana “Sen ne güzel kızmışsın, normal biriymişsin yahu. Özür dilerim” dedi. Karşılıklı güldük epey bu konuya.

“Gelen teklifler ‘Binbir Gece’nin devamı gibi”
Halit ile birlikte bir projede yer almak çok isterim. Birçok teklif geliyor ama hep “Binbir Gece”nin devamı niteliğinde. Oysa biz farklı bir şey yapmak istiyoruz. Doğru proje olursa seve seve birlikte oynarız. Zaten Halit o kadar iyi bir partner ki... Karşısındakini rahatlatan, destekleyen ona bir şeyler öğreten bir adam. Bu yüzden karşısındaki kadın oyuncu her zaman çok şanslı oluyor.

“Hamileyken 20 kilo aldım, şimdi eski halimden altı kilo daha zayıfım”*
Twitter’ı saçma buluyordum, “Boşa vakit kaybı” diyordum ama sonra ben de girdim. Şimdilik 200 küsur takipçim var. İnsanlar ben olduğumu fark etmediler. Böyle kalsa hiç fena olmaz.
* Evde oturmayı çok seviyorum. Bu yüzden de ev işlerini genellikle kendim yapıyorum. Yardımcım yok. Bir tek Ali ile ilgilenen Flora hanım var. O da aileden biri.
* Alışveriş yapmaktan sıkılırım. Belli tasarımcıları beğeniyorum. Mesela Chanel... Genellikle Harvey Nichols’dan ayakkabı alırım. Her kadın gibi ayakkabıya düşkünüm ama ayaklarım 40-41 olduğu için bulmakta zorlanıyorum.
* Ali’ye hamileyken 20 kilo aldım. Şimdi o halimden altı kilo daha zayıfım. O kadar hareketli bir çocuk ki. Bir de yeniden spora başladım. Pilates yapıyorum.
* Mesleki anlamda en büyük hayalim dedem Cambaz Osman’ın hikayesini filme çekmek. Bu yüzden senaryo kursuna başlayacağım. Filmi Çağan Irmak yönetsin, dedemi de Şener Şen oynasın isterdim.
* En ağırıma giden şey anneme “Bergüzar Korel’in annesi” denmesi. Oysa o inanılmaz yetenekli bir kadın. Ailesi ve işi arasında bir seçim yapmış ve ailesini seçmiş. Oyunculuğa devam etse şu an çok farklı yerlerde olurdu.

“Önceleri sette belime şal bağlıyordum”
Bitmeyen Şarkı” da canlandırdığım Feraye Şehrazat’tan çok farklı. Bu yüzden de ilk başlarda çok zorlandım. Gerek oyunculuk tarzı, gerek fiziksel değişim olarak role ayak uydurmak imkansız gibiydi. Öyle ki ilk başlarda o şaaşalı pavyon kıyafetleri üzerimdeyken, sette belime şal bağlayıp çekinerek dolaşıyordum. Sonra alıştım. Onunla birlikte ilk defa benim de dişiliğim ortaya çıktı belki de.

+1

3

Binbir Gece Yunanistan’a ‘kapak oldu’

http://www.berguzarkorel.gen.tr/images/2010/05/binbir-gece-yunanistan.jpg

Yunanistan’da yayınlanan Binbir Gece, ünlü Tiletheatis dergisine kapak oldu..
ŞEHRAZAT’ın masalı, ekonomik kriz yüzünden zor günler geçiren komşumuz Yunanistan’a çok iyi geldi. Gelecekleri hakkında büyük endişe içindeki Yunan halkı, Türkiye’de iki sezon önce sona eren Binbir Gece dizisiyle avunuyor.

Başrollerini Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci’nin paylaştığı dizi reyting rekorları kırıyor. Macedonia TV’de yayınlanan dizi geçen hafta Yunanistan’ın en çok satan televizyon dergisi Tiletheatis’e kapak oldu.

TÜRK-YUNAN DOSTLUĞU

Binbir Gece dizisine dört sayfa ayıran ve senaryosundan yönetmenine, oyuncularından müziğine kadar övgüyle bahseden dergi “Yeni büyük tutkumuz” diye başlık attı. Yunanlıların yeni fenomeni olan Binbir Gece’nin ülkede DVD ve VCD’si de çıktı. Bu arada Tiletheatis dergisi televizyon dünyasında yaşanan Türk-Yunan dostluğuna da dikkat çekip Acun Ilıcalı’nın Survivor programı ve Yabancı Damat dizisine de iki sayfa yer verdi…

0

4

Sessiz Şarkım Dizisi Çok Yakında

http://www.berguzarkorel.gen.tr/images/2010/06/sessiz-sarkim.jpg

Ve Bergüzar Korel ekranlara Atv’de geri dönüyor..

Bergüzar Korel‘in, Binbir Gece dizisisinden sonra bir çok projede adı geçti. Ama sonunda yüzünü bir yıl dinlendirip, anne olduktan sonra yeni bir dizi için Gold Yapım ile anlaşma sağladı.

“Bu Kalp Seni Unutur mu” dizisi ile şansız bir sezon geçiren Bülent İnal‘ın eşlik edeceği “Sessiz Şarkım” dizisinde, Bergüzar Korel bir pavyon şarkıcısını canlandırırken, Bülent İnal‘da halde çalışan bir Kabzımalı canlandıracak. Kunusu itibari ile sinemanın yüz akı filmlerinden Vesikalı Yarım filmini hatırlatan dizinin eski Türk filmleri tadında olacağı konuşuluyor. Projeden çok umutlu Bülent İnal ve Bergüzar Korel, ekranın yeni ideal çifti olmaya aday görünüyor.

Dizinin çekimleri ağustos ayında başlayacak. Atv ekranlarında izleyicisiyle bulaşması planlanan diz için Bergüzar Korel rolüne şimdiden hazırlanmaya başladı bile. Levent Yüksel‘den şans dersleri almaya başlayan Korel, dizide türk sanat müziği şarkıları söyleyerek Şehrazat karakterinden çok farklı bir rolde karşımıza çıkacak. Çekimlerinin Bursa- Mudanya’da yapılcağı belirtilen dizinin kostümleri için şimdiden siparişler verilmiş bile.

Отредактировано Саида20 (2011-01-16 14:22:08)

0

5

Türkiye’nin en medyatik kadınları

http://www.berguzarkorel.gen.tr/images/2010/03/67887p.jpg

Medya takip ve ölçümleme sektörünün lider kuruluşu Medya Takip Merkezi (MTM), “medyada kadın”ı mercek altına alarak, geçtiğimiz yılın en popüler kadınlarını belirledi. İşte, şov, iş, siyaset, spor, medya dünyası başta olmak üzere hayatın çeşitli alanlarında medyanın gözde kadınları!

Türkiye’de “kadın”ın hayata katılımı ve çeşitli alanlarda nasıl yankılar bulduğu sorusuna yanıt arayan Medya Takip Merkezi (MTM), 2009 yılı boyunca gazete, dergi, TV kanalları ve haber sitelerinde en çok bahsi geçen kadınları mercek altına aldı.

MTM’nin kadın oyuncuları da mercek altına aldığı araştırma raporuna göre, yılın en popüler kadın oyuncusu, Hatırla Sevgili dizisiyle gözleri üzerine çeken ve ardından Aşk-ı Memnu dizisiyle popülaritesini arttıran Beren Saat oldu. Yıl boyunca 5 bin 11 haberde yer alan Saat’i, Binbir Gece dizisi ve özel hayatıyla medyanın yakın markajına giren Bergüzar Korel izledi. Korel, yazılı, görsel ve elektronik basın toplamında 4 bin 95 habere konu edildi.

Отредактировано Саида20 (2011-01-16 14:21:46)

0

6

Bu alışverişte aşk var!

http://www.berguzarkorel.gen.tr/images/2010/04/berguzar-alisveris.jpg

Bergüzar Korel ile Halit Ergenç, çocukları Ali’yi yanlarına alarak İstinye Park Alışveriş Merkezi’ne geldi. Burada yemek yiyen çift, halkın ilgi odağı oldu.

Yemekten sonra baharatçıya giden çiftin el ele göz göze alışverişinden sonra Ergenç şunları söyledi: “Çocuk sahibi olmak dünyanın en özel olayı ve en güzel duygusu. Sakalımı canım istediği için bıraktım. Eşim de fazla kilolarını zamanla üzerinden atacaktır.”

Sabah

Отредактировано Саида20 (2011-01-16 14:24:05)

0

7

İşte Ali Bebek

http://www.berguzarkorel.gen.tr/images/2010/02/5-240x300.jpg

Pazartesi akşamı saat 23.00′te dünyaya gelen Ali bebeğin fotoğrafları ilk kez yayınlandı..

Hastaneden saat 17.30 sularında taburcu olan Bergüzar Korel’in heyecanı gözlerden kaçmadı. Korel şunları söyledi: “Anne olmak çok değişik bir duyguymuş. Şu anda çok mutluyum ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Çok güzel bir doğum oldu, bebeğimiz de gayet sağlıklı, şimdi de eve gidiyoruz. Allah herkese bu duyguyu tatmayı nasip etsin.”

Halit Ergenç ise, “Çok mutluyum. Bebeğin bana benzediğini söylüyorlar. Biraz benziyor zannedersem. Çok değişik ve güzel bir duygu” diye konuştu.
http://www.berguzarkorel.gen.tr/images/2010/02/1-240x300.jpghttp://www.berguzarkorel.gen.tr/images/2010/02/3-240x300.jpghttp://www.berguzarkorel.gen.tr/images/2010/02/7-240x300.jpghttp://www.berguzarkorel.gen.tr/images/2010/02/12.jpg

0

8

Hoşgeldin Ali Bebek

http://www.berguzarkorel.gen.tr/images/2010/02/berguzar-korel-bakis.jpg 2009 Ağustos ayında hayatlarını birleştiren Bergüzar Korel – Halit Ergenç çiftinin 14 Şubat Sevgililer Günü’nde doğması beklenen bebekleri dünyaya geldi.

Dün öğleden sonra Maslak Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılan Bergüzar Korel gece 23.00 sularında normal doğum yoluyla bir erkek bebek dünyaya getirdi.

3,5 kilo ağırlığında olan bebeğe daha önceden planlandığı üzere Ali ismi verildi.

0

9

Birlikte Rejim Yapacağız

http://www.berguzarkorel.gen.tr/images/2010/01/halit-ergenc-berguzar.jpgÖnceki gün İstinye Park’ın ünlü ziyaretçileri arasında Halit Ergenç-Bergüzar Korel çifti de vardı. 9 aylık hamile olan Korel, oğlunu yakında kucağına alacağını söyledi: “Doğuma 15 gün kaldı, heyecanla bebeğimizin gelmesini bekliyoruz.
Biraz kilo aldım ama doğumdan sonra hemen vereceğim. Bu arada benimle birlikte Halit de kilo aldı. Bebeğimiz doğduktan sonra Halit’le birlikte rejim yapacağız.”
VATAN

0

10

Karı Koca Rakip Oldular

http://www.berguzarkorel.gen.tr/wp-content/uploads/2010/01/677871637500.jpg

3.’sü gerçekleştirilecek Yeşilçam Ödülleri ilginç bir rekabete sahne olacak. Bergüzar Korel ve Halit Ergenç, filmleriyle birbirine rakip durumdalar.

Bu yıl Turkcell’in ana sponsorluğunda üçüncü kez gerçekleştirilecek olan “Yeşilçam Ödülleri” için geri sayım başladı. “Türkiye’nin Oscarları” olarak kabul edilen ödül töreni; 23 Mart akşamında yapılacak. 2009 yılı boyunca vizyona girmiş olan 62 Türk filminin ödül almak için kıyasıya yarışacağı “Yeşilçam Ödülleri”; 11 dalda dağıtalacak. 2 bin 500 kişi tarafından belirlenecek olan “en iyiler”e 30 bin TL ile 150 bin TL arasında para ödülü dağıtılacak. “Yeşilçam Ödülleri” için yarışan filmler arasında en dikkat çeken yapımlar arasında “Acı Aşk” ile “Aşk Geliyorum Demez” başı çekiyor.

Bebeklerini kucaklamak için gün sayan Bergüzar Korel ile Halit Ergenç, rol aldıkları farklı filmlerle ödülü kucaklamak için kıyasıya rekabet yaşayacak. Yeşilçam Ödülleri’nin bir diğer dikkat çekici rekabeti ise güzel oyuncular arasında yaşanıyor. Nurgül Yeşilçay, Cansu Dere ve Beren Saat, filmleriyle karşı karşıya gelecek. Aynı rekabet ünlü komedyenler arasında da kendisini gösterecek. Şahan Gökbakar, “Recep İvedik 2″, Okan Bayülgen “Kanalizasyon” ve Yılmaz Erdoğan da “Neşeli Hayat” filmleriyle 23 Mart’taki Yeşilçam Töreni’nde rekabet yaşayacak.

Takvim

0

Вы здесь » Турецкие сериалы » Bergüzar Korel / Halit Ergenç » Новости,статьи и интервью(переводы)